Zaproszenie na Forum Gospodarcze Polonii Świata

Szanowni Państwo

W imieniu i z upoważnienia Economic Union of Poles in the World, Biura Informacji Gospodarczych Pegaz oraz władz miasta Tarnowa- gospodarza Forum, mam zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w Forum Gospodarczym Polonii Świata które odbędzie się w dn. 26-27 sierpnia w Tarnowie.

Tegoroczne Forum poświęcone będzie integracji polskich i zagranicznych organizacji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorców prowadzących swoją działalność pod każdą szerokością geograficzną.

Zapowiedziano inaugurację Programu „GoPolonia”, który jest zwieńczeniem postulatów głoszonych w trakcie  poprzednich edycji Forum. Tworzenie sieci ośrodków doradztwa i promocji przy izbach gospodarczych, wspólna platforma komunikacyjno- informacyjna, globalny kalendarz wydarzeń biznesowych, polonijny dom mediowy, system e-B2B, czy wirtualne targi i  branżowa wyszukiwarka ofert, to część zapowiadanych narzędzi wsparcia i propozycji integrującej środowiska. Sieć współpracujących ze sobą organizacji działających na wszystkich kontynentach tworzy system o zasięgu globalnym.

Projekt realizowany jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Economic Union of Poles in the World. Stwarza on dodatkowe źródło dochodów dla organizacji polonijnych, wzmacnia ofertę oraz umożliwia dostęp do potencjalnych nowych członków. Przynależność do programu, po spełnieniu warunków prawnych i merytorycznych jest bezpłatna. Platforma „GoPolonia” umożliwia jego użytkownikom dostęp do nowych rynków, kooperantów i inwestorów.  Przyciąga partnerów i kapitał.

Na Forum dużo miejsca poświęcimy również branży turystycznej, która nie tylko przynosi korzyści finansowe wynikające z obsługi turystów, ale również  pożytek i wkład w wizerunkową promocję naszego kraju w obszarze gospodarczym. Dyskutować będziemy o rozwoju, trendach i potencjale branży turystycznej w globalnej gospodarce w okresie zmian geopolitycznych i w czasach zagrożenia terroryzmem.   Oceniać będziemy szansę Polski w segmencie „health and beauty” (uzdrowiska, sanatoria, medical SPA, kliniki…), „culinary tourism” (dziedzictwo kulinarne, agroturystyka, festiwale smaków…) oraz „business travel” (targi, kongresy, konferencje, b2b, misje gospodarcze). W trakcie Gali Biznesu celebrować będziemy obchody 60-lecia Society of Polish American Travel Agents.

70% polskiego eksportu MŚP to efekt kontaktu z Polakami zamieszkałymi poza granicami RP. Wielu Polaków osiągnęło sukces za granicą, którym chcą się teraz dzielić. Pragniemy wykorzystać wzajemny potencjał, wiedzę i kontakty. Polscy przedsiębiorcy są otwarci, oferują atrakcyjne produkty, wysokiej jakości usługi oraz środki na wspólne inwestycje. Celem Forum i projektu „GoPolonia” jest łączenie tych wartości i potencjału ekonomiczno-intelektualnego.

Polscy uczestnicy Forum oczekują na Państwa wizytę i bezpośrednie spotkania. Organizatorzy oferują wyjątkowe warunki udziału,  sprzyjającą rozmowom atmosferę oraz przyjazną biznesowi infrastrukturę (strefa „B2B & Networking”).

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy  do Tarnowa.

Będziemy zaszczyceni Państwa wizytą. Prosimy w naszym imieniu zaprosić swoich członków, partnerów, przyjaciół i poinformowanie ich o Forum.

Udział zagranicznych gości jest na warunkach preferencyjnych. Po rejestracji przyznajemy PAKIET POBYTOWY, który m.in. zapewnia bezpłatny nocleg, całodzienny catering, dostęp do barku kawowo-przekąskowego, udział w Gali Biznesu, udział w spotkaniach b2b, debacie, panelach oraz innych atrakcjach przygotowanych przez Organizatorów.

Prosimy Państwa również o zgłaszanie kandydatów do nominacji do nagrody „Orzeł Gospodarczy Polonii Świata”, którą przyznajemy raz w roku w trzech kategoriach: Firma, Organizacja i Osobowość. Polonijne izby gospodarcze są uprawnione do zgłaszania kandydatur. 

Forum przygotowujemy przy wsparciu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Polskiej Organizacji Turystycznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki. . Partnerami są liczne międzynarodowe instytucje i organizacje.

Gościć będziemy przedstawicieli biznesu różnych branż z ponad 30 krajów Świata. Uczestniczyć będą touroperatorzy z pięciu kontynentów. Spodziewamy się przedsiębiorców, samorządowców, organizacji i instytucji z wielu regionów Polski.

Więcej informacji o Forum jest na stronie www.Polonia4um.com (w kilku wersjach językowych), zgłoszenie udziału (personalne) dostępne jest po kliknięciu  REJESTRACJA.

W załącznikach przesyłamy Państwu program i informację, którą prosimy w naszym imieniu przesłać wszystkim zainteresowanym.  Zgłoszenie do nominacji do nagrody jest dostępne po kliknięciu Orzeł Gospodarczy Polonii Świata 2019”.   

Prosimy wpisać termin 26-27 sierpnia do swojego kalendarza i zaplanować wizytę w Tarnowie. Prosimy również o kontakt z nami. Udzielimy wszelkich dodatkowych informacji, prześlemy szczegóły.

Serdecznie zapraszam.

W  oczekiwaniu na kontakt i współpracę,

pozostaję z poważaniem/ Mit freundlichen Grüßen/ Best Regards

Zdzisław Wojtasik

Prezes Zarządu

Economic Union of Poles in the World
Polsko-Polonijna Unia Gospodarcza
 T: +48 502 344 440  (PL)T: +1 630 999 4189 (USA)E: kontakt@polishbusiness.biz  | www: polonianow.org
Economic Forum Polonia World DyrektorForum Gospodarcze Polonii Świata
T: +48 502 303 293
E: forum@polonia4um.com  I www: Polonia4um.com