Piknik polonijny w Stambule

16 czerwca w niedzielę na g.14.00 zapraszamy na tradycyjny wiosenny piknik Polonii w Stambule.

Podobnie jak w poprzednich latach na piknik przynosimy własne dania, napoje i przybory (talerzyki, kubeczki) i stawiamy je na wspólny stół. Zabieramy ze sobą przede wszystkim nasze dzieci rodziny i przyjaciół.

Oprócz tego coś do zabaw i gier pod chmurką – piłki, skakanki, badminton itp. Dużą popularnością wśród maluchów cieszą się zwyczajne kredki, malowanki i wycinanki. Mile widziani będą panowie chętni do pomocy przy ustawieniu stołów i obsługi grilla. Mało prawdopodobne, bo to niemal przeddzień lata, ale w razie marnej pogody zawsze możemy się schronić pod zadaszenie.

Gospodarzami obiektu są bracia franciszkanie, którzy od wielu lat udostępniają Polakom swoich gościnnych progów i zielonego ogrodu.
Ponieważ piknik przypada w niedzielę, dla chętnych jest przewidziana msza w j.polskim o g.15.00.

Od początków istnienia polonijnych pikników organizatorami było Duszpasterstwo Polonii w Stambule oraz Polski Konsulat, a w ostatnich latach do pomocy dołączyło Stowarzyszenie Polonii w Stambule.

W imieniu organizatorów prosimy o pomoc również na zakończenie pikniku, nie zostawiajmy sprzątania i zmywania gospodarzom.

Adres:
Azize Meryem Kilisesi Stambuł SARIYER (ogród przy kościele) w Büyükdere Mahallesi, Azatlı Sk.

Tekst źródło: Grupa FB – Polacy w Stambule

piknik-polonijny-w-stambule-mapka-polonia-w-stambule