LatestPolonia w StambuleWydarzenia

Hania Rani zagra w Stambule

Młoda polska kompozytorka i muzyk Hania Rani (Hanna Raniszewska), jedna z wybitnych młodych nazwisk muzyki neoklasycznej.

Tworzy muzykę popularną pod pseudonimem artystycznym Hania Rani. W duecie z Dobrawą Czocher stworzyła projekt Ciechowski klasycznie i nagrała w 2015 płytę Biała flaga z klasycznymi aranżacjami piosenek tego artysty. W 2017 założyła z Joanną Longić duet “Tęskno”. Zespół wydał w listopadzie 2018 płytę Mi i w tym samym roku otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Album Mi był nominowany do Fryderyków 2019 w kategorii Fonograficzny debiut roku.

W 2019 wygrała organizowany przez Gazetę Wyborczą plebiscyt Sanki dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce. 5 Kwietnia 2019 ukazała się jej debiutancka płyta solowa Esja.

W 2020 zdobyła nagrodę Fryderyka w kategoriach: Album Roku Alternatywa (za album “Esja”), Nowe Wykonanie (z Melą Koteluk za utwór “Odprowadź (piano version)”, Fonograficzny Debiut Roku i Kompozytor Roku (ex equo z duetem kompozytorskim Dawid Podsiadło/Olek Świerkot), była też nominowana w kategorii Producent Roku. Wydany w 2020 album Home została natomiast płytą roku w plebiscycie Gazety Wyborczej.

Hania Rani

Spotka się 19 lutego 2021 w PSM Online z turecką publicznością z bardzo specjalnym repertuarem.

Koncert rozpocznie się o 20.30 i będzie dostępny do 23.59.

Bilety są w sprzedaży na passo.com.tr.